Aplikacje mobilne przydatne w organizacji czasu

Niektórzy z nas posiadają bardzo dobre umiejętności organizacyjne i planowanie nie stanowi dla nich żadnego problemu. Dla innych z kolei, kwestie zwiększenia produktywności i zorganizowania pracy stanowią nie lada wyzwanie. Niezależnie jednak od tego, do której grupy należymy, z pomocą przychodzi technologia i aplikacje ułatwiające organizację.

Ułatwienie życia to podstawowe zadanie aplikacji organizacyjnych 

W sytuacji, gdy mamy wrażenie, że nasze życie to chaos, nie umiemy dotrzymać terminów, ciągle się spóźniamy, a pogodzenie pracy i domowych obowiązków to prawdziwe wyzwanie, pora sięgnąć po pomoc w postaci zainstalowania na urządzeniu mobilnym odpowiedniej aplikacji. Ważne jest, aby było to urządzenie mobilne, którego najczęściej używamy, czyli smartfon, iPhone lub tablet. Tylko wtedy, kiedy aplikacja będzie łatwa w dostępie, jej użyteczność przełoży się na efekty. Gdy nasza praca i życie codzienne składa się z wielu zadań i spotkań, warto zacząć używać kalendarza. Ułożenie planów co do godziny w ciągu dnia zwiększy naszą świadomość. Nowoczesne aplikacje na bazie kalendarza mogą pobierać dane z innych źródeł i synchronizuje je w jeden. Inną aplikacją, która będzie przydatna jest plener zadaniowy wraz z przypomnieniami, gdzie wpisujemy zadania na najbliższe dni i momencie ich wykonania może myje usunąć. Zmniejszająca się liczba zadań jest dodatkową motywacją do działania.

Monitoring aktywności w użytkowaniu smartfona

Istnieją też aplikacje, które do wpisanych zadań przypisują konkretny czas, w którym powinniśmy je wykonać i liczą czas naszej pracy, ukazując w liczbach nasz dzień, co ukazuje rzeczywisty czas, jaki poświęcamy na pracę w ciągu dnia. Korzystne będzie także włączenie ograniczenia korzystania z aplikacji, które pochłaniają większość naszego czasu oraz energii. Należą do nich zdecydowanie media społecznościowe, aplikacje zakupowe, czy strony z newsami. Dostępne na rynku aplikacje możemy używać sami, jak i zsynchronizować w nich urządzenia pozostałych członków rodziny, co z pewnością zwiększy ilość czasu wolnego.

Używanie takich aplikacji z pewnością pomoże wyrobić nawyk lepszego planowania i organizowania czasu. Niekiedy może przełożyć się także na logistyczne podejście do wyboru miejsca spotkań, zakupów itp., tak aby nie tracić czasu na przejazdy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla własnego użytku oraz użytku całej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *